Blogas

#1 LUBRIKANTAI: KĄ TURIME APIE JUOS ŽINOTI?

Pakalbėkime apie priemones, kurios padės paintensyvinti sekso arba masturbacijos teikiamus malonumus.

Lubrikantas. Tai priemonė, kuri padidina sudrėkinimą ir sumažina trintį tarp dviejų judančių kūnų. Taip pat lubrikantas padintensyvina malonius pojūčius sekso ir masturbacijos metu. Paprastai sakant, viskas vyksta sklandžiau, slidžiau, maloniau.

Kas jį gali naudoti?

Bet kas, kas nori sumažinti trintį, padidinti drėkinimą ir paintensyvinti malonumus sekso arba masturbacijos metu.

Taip pat tai gali būti moterys, kurių natūralus sudrėkimas yra sumažėjęs dėl įvairių organizmo arba išorės faktorių (ligos, medikamentai, stresas, pogimdyvinis laikotarpis ir t.t.). Vyrai, kuriems norisi didesnio drėkinimo ir mažesnės trinties, arba lengvesnio slydimo užsidedant ir naudojant prezervatyvus (SVARBU: užsidedant prezervatyvą naudoti itin nedidelį lubrikanto kiekį, nes didesnis jo kiekis gali prisidėti prie prezervatyvo nusmukimo akto metu). 

Lubrikantas tiesiog būtinas naudojant erotinius žaislus arba užsiimant analiniu seksu.

Ką turime apie juos žinoti?

Lubrikantų yra įvairių. Štai pagrindinės jų grupės:

Vandens pagrindo. Gali būti naudojami sekso ir masturbacijos metu, su erotiniais žaislais, prezervatyvais, atliekant viso kūno masažus. Tai populiariausia lubrikantų grupė dėl savo multifunkcionalumo ir nedidelės kainos. Ši rūšis dažniausiai nepalieka dėmių ant rūbų ar patalynės, lengvai nuplaunama.

Silikono pagrindo. Gali būti naudojami sekso ir masturbacijos metu. Dauguma netinkami naudoti su prezervatyvais ir erotiniais žaislais, nes gali pakenkti jų paviršiui. Populiarūs, nes pasižymi itin aukštu efektyvumu ir labai ilgai trunkančiu poveikiu. Rekomenduojami intensyvioms seksualinėms veikloms. Dalis šios rūšies lubrikantų yra šiek tiek sunkiau nuplaunami, gali palikti nežymių dėmių.

Analiniui seksui. Pasižymi itin tankia konsistencija. Į kai kurių sudėtį įeina raumenis atpalaiduojančios medžiagos, nestiprūs anestetikai. Pastarosios medžiagos itin padidina komfortą analinio sekso metu, ypač jeigu ši veikla kelia skausmą ar nemalonius pojūčius.  

Oraliniui seksui. Dažniausiai šie lubrikantai yra vandens pagrindo ir pagardinti įvairiais skoniais. Sudėtis nekenksminga žmogui, juos galima valgyti, laižyti. Taip pat atlieka sutepimo funkciją, tad oralinis seksas gali vykti sklandžiau. Galima naudoti ir kitoms seksualinės veikloms.

Šildantys ir šaldantys. Užtepus ant odos jaučiamas malonus šildymo arba šaldymo efektas. Jų paskirtis - įnešti į seksualinį gyvenimą naujovių ir padėti sužadinti nervines galūnėles, siekiant patirti dar intensyvesnius malonumus.

Kaip išsirinkti sau tinkamiausią?

Lubrikantą reikėtų rinktis pagal planuojamos seksualinės veiklos pobūdį ir naudojamas apsaugos priemones. Kaip bebūtų, dauguma žmonių mėgstamiausius lubrikantus atranda išbandę keletą skirtingų jų rūšių. 

P.S. Prieš naudodami bet kurį lubrikantą nedidelį jo kiekį užtepkite ant rankos ir įsitikinkite, ar nepasireiškė alerginė reakcija.